Tämä sivusto käyttää evästeitä
1) sivuston käytön mahdollistamiseksi ja
2) kävijäseurannan toteuttamiseksi. Kävijäseurannan tietoja käytetään sivuston kehittämiseen ja toimivuuden ylläpitämiseksi.
3) mainonnan vaikuttavuuden arvioimiseksi ja kohdentamiseksi.
Voit lukea lisää tietosuojakäytänteistä täältä.
Kevään hauskin ja helpoin lahjaidea – Opelle, päiväkodin ihanalle aikuiselle tai superille naapurille
Joskus parhaat ideat syntyvät ihan vahingossa. Tämä on juuri sellainen!
Kevään edetessä alkaa usein ilmetä yllättäviä (siis joka vuosi samaan aikaan toistuvia ja silti ihan puskista tulevia) lahjatarpeita. Joka vuosi mietin, että mitä IHMETTÄ mä keksin tänä vuonna. Ja sitten keksin sen ruokakaupassa. Tämänvuotisesta ideasta ennustan myös monivuotista hittiä, sen verran simppeli ja hauska se on.
Tarvitset vain:
Istuta kasvi ruman muoviruukun sijaan kauniiseen pahvimukiin tai siirrä itse kasvatetuista taimista sopiva määrä mukiin ja avot. Kylkeen vielä kaunis kortti (esim. nää Annika Välimäen kalligrafiakortit sopii oikeastaan KAIKKEEN) ja ihana lahja on valmis. Halutessasi voit pyöräyttää tämän vielä sellofaaniin ja sitoa kauniilla nauhalla.
Meillä näitä ovat tähän mennessä saaneet synttäreitään juhlivat lähisukulaiset ja seuraava muki on jo odottamassa kevätjuhlaa ja kiitoksensa ansaitsevaa omaa opettajaa. Versolla on myös symbolista merkitystä valmistuvalle, lasta kasvattaneelle päiväkodin turvalliselle aikuiselle tai harrastusporukassa näitä meidän taimia luotsaavalle ohjaajalle.
Kortitkin ehdit vielä tilata, kun pistät töpinäksi, koko meidän laajan korttivalikoiman löydät täältä.
Related Posts
Harvemmin kysytyt kysymykset | Miksi istutettavissa korteissa ei ole tule tarkempia ohjeita mukana?
Avasin juuri vapaapäivänäni mailit (virhe, tiedän!) ja siellä odotti tulikivenkatkuista palautetta siitä, ettei istutettavissa siemenkorteissamme ole riittävän selkeitä ohjeita mukana.
Kuukautiskierron seuraaminen, kuun vaiheet ja elämän syklisyys
Kuukautiskiertoni seurasi monta vuotta erityisesti täysikuuta, jolloin vuoto alkoi. Usein jopa aivan päivälleen. Minulta meni kuitenkin aika pitkään ennen kuin aloin kunnolla paneutua kuun ja kuukautisten vaikutuksiin omassa elämässäni tarkemmin. Kun pääsin vauhtiin, alkoi aivan uusi aika. Muuttamalla toimintaani vastaamaan kuun kiertoa (tai kuukautiskiertoa, kummin vaan), löysin vihdoin syvemmän tavan olla minä.
Ainoan kesälähettiläät | Esittelyssä huikea Suvi
If it’s not a hell yes, it’s a no. Tämä voimalause pätee NIIN moneen asiaan ja kesälähettiläät on ehdottomasti yksi tämän vuoden HELL YES -asioista. Tässä heistä seuraava eli Suvi!